fartuchy jednorazowe

Medyczny fartuch jednorazowy

Fartuchy jednorazowe są wykorzystywane na szeroką skalę w wielu branżach, przykładowo w medycynie. Czym odznaczają się te produkty? Dlaczego warto z nich korzystać? W jakich branżach stosuje się fart czytaj więcej »

DORADZTWo z zakresu ochrony śRODOWISKa

Doradztwo z zakresu ochrony środowiska

Doradztwo z zakresu ochrony środowiska to bardzo ważny aspekt, z którego coraz chętniej korzystamy. Na rynku znajdziemy sporo firm, które oferują doradztwo w tym aspekcie, świadcząc zazwyczaj jednora czytaj więcej »

części Do maszyn BUDOWLANYCH Cat

Niezawodność urządzeń budowlanych

Szukasz bardzo dobrych koparek albo ładowarek lub też przyczep? Dobrze jest na pewno w takich okolicznościach wykorzystywać sprawdzonych inwestorów działających na tym polu. Ładowarka np. może być ko czytaj więcej »

ODBIóR mieszkania

Wady w mieszkaniu

Nie zawsze jesteśmy tego świadomi, ale niekoniecznie odebranie mieszkania musi przebiegać wzorcowo. Pamiętajmy jednak, aby zgłaszać wszystkie wady w mieszkaniu albo w domu tak, aby również deweloper czytaj więcej »

Taśmy pakowe RZESZóW

Brązowa taśma do pakowania

Jedną z najpopularniejszych taśm do pakowania jest ta, którą producent wypuszcza na rynku w kolorze brązowym. To uniwersalny kolor, który daje nam możliwość zakrywania na pudełku pozostałości po inn czytaj więcej »

fotobudka wesele

Niesamowita atrakcja weselna

Chodząc po weselach można powiedzieć ze wszystko widzieliśmy i nic nie jest wstanie nas zaskoczyć. Były skoki spadochronowe, fontanny z czekolady, znane zespoły, pokazy fajerwerków. To wszystko już by czytaj więcej »

nietypowe atrakcje weselne

Fotobudka to inaczej uśmiechnij się

Czasami zastanawiamy się na tym jak uświetnić jakąś uroczystość. Nie jest to proste zadanie, biorąc pod uwagę fakt, że dziś za pieniądze można mieć wszystko. Jak to mówią do wyboru do koloru. Ostatnio czytaj więcej »

WYCENA dzieł Sztuki

Cena dzieła sztuki. Skąd się bierze?

W dzisiejszym tekście porozmawiamy na temat tego skąd się bierze cena sztuki. Wiele osób nie wie jak wygląda i najwyższy czas to zmienić. Przynajmniej tak wszystko wygląda z mojej perspektywy. Otóż, czytaj więcej »

garażE blaszane LUBUSKIE

Lubuskie oraz garaże blaszane

Dzisiejszy tekst odnosić się będzie do garaży blaszanych oraz województwa Lubuskiego. Województwo Lubuskie jest województwem, w którym mamy najlepsze garaże blaszane. Zdaje sobie sprawę, że to może b czytaj więcej »

nOCLEGI W górach

Decyzja dotycząca noclegu w górach

Decyzja dotycząca noclegu w górach może być tylko i wyłącznie jedna. Jak się zapewne domyślają Państwo, mam na myśli . Uważam, że noclegi w górach to jest najzwyczajniej w świecie coś pięknego, coś c czytaj więcej »

 

Cena dzieła sztuki. Skąd się bierze?

wycena dzieł sztuki

W dzisiejszym tekście porozmawiamy na temat tego skąd się bierze cena sztuki. Wiele osób nie wie jak wygląda wycena dzieł sztuki i najwyższy czas to zmienić. Przynajmniej tak wszystko wygląda z mojej perspektywy. Otóż, wydaje mi się, ze wycena dzieł sztuki to dosyć tajemnicza sprawa. Można powiedzieć, że to pierwszy element wpływający na to jak kształtuje się rzeczywistość. Na pewno można powiedzieć to, że rynek sztuki jest rynkiem specyficznym. takie stwierdzenie jest jednak zupełnie niezrozumiałe dla tych, którzy nie znajdują się na rynku sztuki. Mam na myśli osoby z zewnątrz i wierzę, że wyrażam się dostatecznie jasno. Na pewno należy powiedzieć o tym, że istnieje coś takiego jak całkowita swoboda w zakresie szacowania wartości dzieła sztuki. Jest to bez wątpienia dosyć zaskakujące i zarazem niebezpieczne. Fakty mówią same za siebie. Szczególne niebezpieczeństwo ma miejsce wtedy, gdy liczymy na dosyć duży zarobek. W zupełnie odwrotnej sytuacji wszystko wygląda po prostu pięknie. Wtedy akurat nie mamy kompletnie nic do stracenia i zachęcam do tego, aby o tym pamiętać. W ten sposób nie będzie mowy o jakichkolwiek nieporozumieniach czy czymś w tym stylu. Jak wiadomo, nieporozumienia nigdy nie były, nie są i nie będą potrzebne.

Zasada kompromisu

Skoro tematem naszego tekstu jest wycena dzieł sztuki, nie mogła zabraknąć kilku słów mających związek z zasadą kompromisu. Jak myślicie na czym polega taka zasada? Właściwie to już o niej powiedziałem, ale teraz dokonam takiego uściślenia faktów. Otóż, chodzi o to, że dzieło jest warte dokładnie tyle, ile chce się za nie zapłacić.

dobra wycena dzieł sztuki

Nie mniej, nie więcej, tyle co powiedziałem. Serdecznie zachęcam do zadawania pytań mających związek z tekstem. Zrobię wszystko, aby na każde pytanie znalazła się odpowiedź, która będzie całkowicie satysfakcjonująca. Myślę, że nie muszę już tutaj nic więcej dodawać. Pozostało mi więc już tylko i wyłącznie zaprosić do czytania kolejnych tekstów. Można powiedzieć, że kolejne treści powinny pojawić się już w najbliższym czasie. Zachęcam do czekania.