fotobudka wesele

Niesamowita atrakcja weselna

Chodząc po weselach można powiedzieć ze wszystko widzieliśmy i nic nie jest wstanie nas zaskoczyć. Były skoki spadochronowe, fontanny z czekolady, znane zespoły, pokazy fajerwerków. To wszystko już by czytaj więcej »

nietypowe atrakcje weselne

Fotobudka to inaczej uśmiechnij się

Czasami zastanawiamy się na tym jak uświetnić jakąś uroczystość. Nie jest to proste zadanie, biorąc pod uwagę fakt, że dziś za pieniądze można mieć wszystko. Jak to mówią do wyboru do koloru. Ostatnio czytaj więcej »

WYCENA dzieł Sztuki

Cena dzieła sztuki. Skąd się bierze?

W dzisiejszym tekście porozmawiamy na temat tego skąd się bierze cena sztuki. Wiele osób nie wie jak wygląda i najwyższy czas to zmienić. Przynajmniej tak wszystko wygląda z mojej perspektywy. Otóż, czytaj więcej »

garażE blaszane LUBUSKIE

Lubuskie oraz garaże blaszane

Dzisiejszy tekst odnosić się będzie do garaży blaszanych oraz województwa Lubuskiego. Województwo Lubuskie jest województwem, w którym mamy najlepsze garaże blaszane. Zdaje sobie sprawę, że to może b czytaj więcej »

nOCLEGI W górach

Decyzja dotycząca noclegu w górach

Decyzja dotycząca noclegu w górach może być tylko i wyłącznie jedna. Jak się zapewne domyślają Państwo, mam na myśli . Uważam, że noclegi w górach to jest najzwyczajniej w świecie coś pięknego, coś c czytaj więcej »

radca prawny Szczecin

O zawodzie radcy prawnego

Nie ukrywam, że interesuje mnie, co wiedzą Państwo na temat zawodu radcy prawnego. Mam pewne swoje podejrzenie na ten temat. Wydaje mi się, że nie wiedzą Państwo wiele na temat zawodu radcy prawnego. czytaj więcej »

śniadanie dla ucznia

Jakie śniadanie powinien jeść uczeń?

Myślę, że pytanie zawarte w tytule jest jasne. Myślę, że jaśniej nie dało się go przedstawić. Odpowiem na nie jednak nieco naokoło. Należy przez to rozumieć fakt, że powinno mieć odpowiedni wpływ na czytaj więcej »

usługi elektryczne

Tekst na temat usług elektrycznych

Jak widzicie, tytuł tekstu niczego nie ukrywa. Tekst dotyczył będzie usług elektrycznych. Wiem, że nikt się do tego nie przyzna (ewentualnie prawie nikt), ale sprawiają dużo problemów. Jest to związ czytaj więcej »

przedszkole łagiewniki

Posłać czy nie posłać malucha do przedszkola

Kwestia posyłania dzieci do przedszkola jest dość drażliwa dla niektórych rodziców. Część z nich chciałaby posłać dziecko jak najszybciej. Wpływają na to różne względy, najczęściej jednak związane z czytaj więcej »

ocieplenie piana

Sposoby na ocieplenie domu na zimę

Niby wszyscy mówią o globalnym ociepleniu, a okazuje się, ze zimy są coraz chłodniejsze. Rekordowe mrozy zdaj asie przeczyć doniesieniem ekologów. Wiele domów z tego powodu wymaga dodatkowego ocieple czytaj więcej »

 

Czy można smażyć na diecie?

olej kokosowy

Diety kojarzą się ludziom z samymi wyrzeczeniami, dlatego mało kto przechodzi na nie z własnej woli. Gdy jednak już się na to decyduje, wie, że będzie musiał zacząć odmawiać sobie pewnych rzeczy, czyli m.in. smażonych kotletów, chrupiących kurczaków bądź frytek. To wszystko trzeba przecież smażyć, a jak wiadomo, smażenie jest jedną z gorszych i bardziej niezdrowych obróbek termicznych. Czy więc koniecznie należy jej unikać, będąc na diecie?

Niekoniecznie, bo oczywiście smażenie zawsze może być przeprowadzane zupełnie inaczej. Tradycyjnie, chcąc je przeprowadzić, gospodyni domowa wyciąga teflonową patelnię i wylewa na nią sporą ilość najzwyklejszego oleju rzepakowego. Później, gdy olej się rozgrzeje, wrzuca na niego mięso lub inne produkty, czeka kilka minut, a potem odwraca na drugą stronę. A gdyby ta sama kobieta zastosowała olej kokosowy, zastępując nim ten rzepakowy, już zaoszczędziłaby trochę kalorii. Nie powinna również wylewać ogromnej ilości takiego oleju na patelnię, bo lepiej zamoczyć w nim mały pędzelek i posmarować nim rozgrzane naczynie. Ważna jest też sama patelnia, bo ta jakościowa, ceramiczna, pozwala smażyć rzeczy na mniejszej ilości tłuszczu.

dobra olej kokosowy

Nawet odchudzając się, nie trzeba od razu całkowicie rezygnować z ukochanych potraw smażonych, które od dawna goszczą w polskich domach. Wystarczy przygotowywać je tak, by dostało się do nich jak najmniej tłuszczu i by był to tłuszcz zdrowy, np. kokosowy. Dania przyrządzone w ten sposób na pewno nie przeszkodzą w odchudzaniu.