fartuchy jednorazowe

Medyczny fartuch jednorazowy

Fartuchy jednorazowe są wykorzystywane na szeroką skalę w wielu branżach, przykładowo w medycynie. Czym odznaczają się te produkty? Dlaczego warto z nich korzystać? W jakich branżach stosuje się fart czytaj więcej »

DORADZTWo z zakresu ochrony śRODOWISKa

Doradztwo z zakresu ochrony środowiska

Doradztwo z zakresu ochrony środowiska to bardzo ważny aspekt, z którego coraz chętniej korzystamy. Na rynku znajdziemy sporo firm, które oferują doradztwo w tym aspekcie, świadcząc zazwyczaj jednora czytaj więcej »

części Do maszyn BUDOWLANYCH Cat

Niezawodność urządzeń budowlanych

Szukasz bardzo dobrych koparek albo ładowarek lub też przyczep? Dobrze jest na pewno w takich okolicznościach wykorzystywać sprawdzonych inwestorów działających na tym polu. Ładowarka np. może być ko czytaj więcej »

ODBIóR mieszkania

Wady w mieszkaniu

Nie zawsze jesteśmy tego świadomi, ale niekoniecznie odebranie mieszkania musi przebiegać wzorcowo. Pamiętajmy jednak, aby zgłaszać wszystkie wady w mieszkaniu albo w domu tak, aby również deweloper czytaj więcej »

Taśmy pakowe RZESZóW

Brązowa taśma do pakowania

Jedną z najpopularniejszych taśm do pakowania jest ta, którą producent wypuszcza na rynku w kolorze brązowym. To uniwersalny kolor, który daje nam możliwość zakrywania na pudełku pozostałości po inn czytaj więcej »

fotobudka wesele

Niesamowita atrakcja weselna

Chodząc po weselach można powiedzieć ze wszystko widzieliśmy i nic nie jest wstanie nas zaskoczyć. Były skoki spadochronowe, fontanny z czekolady, znane zespoły, pokazy fajerwerków. To wszystko już by czytaj więcej »

nietypowe atrakcje weselne

Fotobudka to inaczej uśmiechnij się

Czasami zastanawiamy się na tym jak uświetnić jakąś uroczystość. Nie jest to proste zadanie, biorąc pod uwagę fakt, że dziś za pieniądze można mieć wszystko. Jak to mówią do wyboru do koloru. Ostatnio czytaj więcej »

WYCENA dzieł Sztuki

Cena dzieła sztuki. Skąd się bierze?

W dzisiejszym tekście porozmawiamy na temat tego skąd się bierze cena sztuki. Wiele osób nie wie jak wygląda i najwyższy czas to zmienić. Przynajmniej tak wszystko wygląda z mojej perspektywy. Otóż, czytaj więcej »

garażE blaszane LUBUSKIE

Lubuskie oraz garaże blaszane

Dzisiejszy tekst odnosić się będzie do garaży blaszanych oraz województwa Lubuskiego. Województwo Lubuskie jest województwem, w którym mamy najlepsze garaże blaszane. Zdaje sobie sprawę, że to może b czytaj więcej »

nOCLEGI W górach

Decyzja dotycząca noclegu w górach

Decyzja dotycząca noclegu w górach może być tylko i wyłącznie jedna. Jak się zapewne domyślają Państwo, mam na myśli . Uważam, że noclegi w górach to jest najzwyczajniej w świecie coś pięknego, coś c czytaj więcej »

 

Medyczny fartuch jednorazowy

Fartuchy jednorazowe są wykorzystywane na szeroką skalę w wielu branżach, przykładowo w medycynie. Czym odznaczają się te produkty? Dlaczego warto z nich korzystać? W jakich branżach stosuje się fartuchy ochronne jednorazowe? Z jakich materiałów zazwyczaj są tworzone?

Medyczny fartuch jednorazowy

fartuchy jednorazowe medyczne zapewniają komfort i higienę w trakcie pracy - używają ich lekarze, pielęgniarki, sprzątaczki, czy też osoby odwiedzające pacjentów w szpitalu. Mają one za zadanie ochronić daną osobę przed zanieczyszczeniami z zewnątrz oraz chorobotwórczymi drobnoustrojami, na które medycy są szczególnie narażeni. Dzięki temu zmniejszone zostaje ryzyko przenoszenia się groźnych chorób i infekcji. Co ciekawe, taki fartuch dodatkowo osłania odzież lekarza przez płynami ustrojowymi w trakcie wykonywania operacji i zabiegów różnego typu.

Materiały wykorzystywane do produkcji fartuchów jednorazowych

fartuchy jednorazowe wykonywane są z różnorodnych materiałów, które mogą być jałowe lub niejałowe. Uniwersalnym i najtańszym rozwiązaniem w tym przypadku jest flizelina (włóknina polipropylenowa), która odznacza się lekkością i wytrzymałością. Okazuje się, że z flizeliny tworzy się również czepki ochronne, ochraniacze na buty, a nawet maseczki. Takie produkty nie posiadają wiskozy ani celulozy i są antystatyczne oraz niezwykle lekkie. Materiał ten bowiem wyróżnia się właściwościami ochronnymi oraz barierowymi, dlatego bardzo często jest używany do produkcji fartuchów jednorazowych. Innymi materiałami, które mogą być wykorzystywane w trakcie produkcji jednorazowych fartuchów, są:

  • włókniny typu SMS,
  • włókniny typu Spulance,
  • włókniny SMMS,
  • folie PE,
  • folie CPE.
  • Zalety korzystania z jednorazowych fartuchów ochronnych

    Korzystanie z jednorazowych fartuchów ochronnych daje wiele korzyści, które są związane głównie z niską ceną produktu oraz łatwością zdejmowania, jak i zakładania odzieży ochronnej. Z pewnością dzięki nim odczujemy lepszy komfort pracy, tym samym niwelując ryzyko powstawania infekcji i zakażeń, jeśli pracujemy w szpitalu. Warto zauważyć, że takie fartuchy dają nam o wiele większą higienę pracy niż w przypadku stosowania wielorazowych fartuchów ochronnych. Nie musimy ich prasować ani czyścić, dodatkowo odznaczają się one ogromną lekkością, co pozwala nie ograniczać ruchów.

    Fartuchy jednorazowe ochronne są zazwyczaj tworzone z trwałej włókniny polipropylenowej, która jest lekka i wykazuje określone właściwości. Wykorzystywane są zwłaszcza w przemyśle kosmetycznym, spożywczym, jak i w medycynie. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych rozmiarów i kolorów, dzięki czemu bez problemu dobierzemy fartuch ochronny do swojej sylwetki. Postawić możemy na modele wiązane lub zapinane na napy, w zależności od potrzeb i oczekiwań. Warto podkreślić, że taka odzież ochronna znacząco chroni nas przed czynnikami biologicznymi, zmniejszając zagrożenie zdrowia, a często nawet życia. Fartuchy jednorazowe są lekkie i przewiewne, dają nam zatem poczucie wygody i komfortu.