fartuchy jednorazowe

Medyczny fartuch jednorazowy

Fartuchy jednorazowe są wykorzystywane na szeroką skalę w wielu branżach, przykładowo w medycynie. Czym odznaczają się te produkty? Dlaczego warto z nich korzystać? W jakich branżach stosuje się fart czytaj więcej »

DORADZTWo z zakresu ochrony śRODOWISKa

Doradztwo z zakresu ochrony środowiska

Doradztwo z zakresu ochrony środowiska to bardzo ważny aspekt, z którego coraz chętniej korzystamy. Na rynku znajdziemy sporo firm, które oferują doradztwo w tym aspekcie, świadcząc zazwyczaj jednora czytaj więcej »

części Do maszyn BUDOWLANYCH Cat

Niezawodność urządzeń budowlanych

Szukasz bardzo dobrych koparek albo ładowarek lub też przyczep? Dobrze jest na pewno w takich okolicznościach wykorzystywać sprawdzonych inwestorów działających na tym polu. Ładowarka np. może być ko czytaj więcej »

ODBIóR mieszkania

Wady w mieszkaniu

Nie zawsze jesteśmy tego świadomi, ale niekoniecznie odebranie mieszkania musi przebiegać wzorcowo. Pamiętajmy jednak, aby zgłaszać wszystkie wady w mieszkaniu albo w domu tak, aby również deweloper czytaj więcej »

Taśmy pakowe RZESZóW

Brązowa taśma do pakowania

Jedną z najpopularniejszych taśm do pakowania jest ta, którą producent wypuszcza na rynku w kolorze brązowym. To uniwersalny kolor, który daje nam możliwość zakrywania na pudełku pozostałości po inn czytaj więcej »

fotobudka wesele

Niesamowita atrakcja weselna

Chodząc po weselach można powiedzieć ze wszystko widzieliśmy i nic nie jest wstanie nas zaskoczyć. Były skoki spadochronowe, fontanny z czekolady, znane zespoły, pokazy fajerwerków. To wszystko już by czytaj więcej »

nietypowe atrakcje weselne

Fotobudka to inaczej uśmiechnij się

Czasami zastanawiamy się na tym jak uświetnić jakąś uroczystość. Nie jest to proste zadanie, biorąc pod uwagę fakt, że dziś za pieniądze można mieć wszystko. Jak to mówią do wyboru do koloru. Ostatnio czytaj więcej »

WYCENA dzieł Sztuki

Cena dzieła sztuki. Skąd się bierze?

W dzisiejszym tekście porozmawiamy na temat tego skąd się bierze cena sztuki. Wiele osób nie wie jak wygląda i najwyższy czas to zmienić. Przynajmniej tak wszystko wygląda z mojej perspektywy. Otóż, czytaj więcej »

garażE blaszane LUBUSKIE

Lubuskie oraz garaże blaszane

Dzisiejszy tekst odnosić się będzie do garaży blaszanych oraz województwa Lubuskiego. Województwo Lubuskie jest województwem, w którym mamy najlepsze garaże blaszane. Zdaje sobie sprawę, że to może b czytaj więcej »

nOCLEGI W górach

Decyzja dotycząca noclegu w górach

Decyzja dotycząca noclegu w górach może być tylko i wyłącznie jedna. Jak się zapewne domyślają Państwo, mam na myśli . Uważam, że noclegi w górach to jest najzwyczajniej w świecie coś pięknego, coś c czytaj więcej »

 

Sposoby na ocieplenie domu na zimę

Ocieplenie piana

Niby wszyscy mówią o globalnym ociepleniu, a okazuje się, ze zimy są coraz chłodniejsze. Rekordowe mrozy zdaj asie przeczyć doniesieniem ekologów. Wiele domów z tego powodu wymaga dodatkowego ocieplenia. Koszty ogrzewania niewydajnych pod względem izolacji budynków są niezwykle drogie. Na szczęście istnieje kilka alternatywnych metod ocieplania budynków i każdy może dobra najbardziej dla siebie odpowiedni sposób. ocieplenie piana, wełną mineralna lub styropianem można przeprowadzić w stosunkowo szybkim czasie. Najlepiej zrobić to jeszcze zanim przyjdą pierwsze zimowe chłody. Jednak jaką wybrać technikę ocieplania i czym się różnią między sobą konkretne techniki termoizolacji budynków.

Różnice i podobieństwa

Najbardziej efektywnymi z powyższych materiałów termoizolacyjnych są wełna mineralna, nazywana również watą szklaną oraz całkiem nowa technologia na polskim rynku, czyli pianka poliuretanowa, czyli potocznie pianka PUR. Obie formy termoizolacji doskonale radzą sobie w naszych warunkach klimatycznych, z tym że pianka PUR ma lepszą przepuszczalność wilgoci i jest bardziej szczelna. Natomiast wełna mineralna jest materiałem praktycznie niepalnym, przez co bardzo bezpiecznym. Ocieplenie piana jest natomiast o wiele szybsze.

dobra Ocieplenie piana

Wystarczy czasami jeden, dwa dni, żeby wszystko zostało dokładni ocieplone. Montaż wełny mineralne trwa o wiele dłużej i jest bardziej skomplikowany. To, jaką formę ocieplenia wybierzemy, powinno zależeć również od tego, jaką konstrukcję nośną posiada dany budynek. Pianka otwarto komórkowa jet niezwykle lekka i świetnie sprawdza się dla lżejszych konstrukcji.