fartuchy jednorazowe

Medyczny fartuch jednorazowy

Fartuchy jednorazowe są wykorzystywane na szeroką skalę w wielu branżach, przykładowo w medycynie. Czym odznaczają się te produkty? Dlaczego warto z nich korzystać? W jakich branżach stosuje się fart czytaj więcej »

DORADZTWo z zakresu ochrony śRODOWISKa

Doradztwo z zakresu ochrony środowiska

Doradztwo z zakresu ochrony środowiska to bardzo ważny aspekt, z którego coraz chętniej korzystamy. Na rynku znajdziemy sporo firm, które oferują doradztwo w tym aspekcie, świadcząc zazwyczaj jednora czytaj więcej »

części Do maszyn BUDOWLANYCH Cat

Niezawodność urządzeń budowlanych

Szukasz bardzo dobrych koparek albo ładowarek lub też przyczep? Dobrze jest na pewno w takich okolicznościach wykorzystywać sprawdzonych inwestorów działających na tym polu. Ładowarka np. może być ko czytaj więcej »

ODBIóR mieszkania

Wady w mieszkaniu

Nie zawsze jesteśmy tego świadomi, ale niekoniecznie odebranie mieszkania musi przebiegać wzorcowo. Pamiętajmy jednak, aby zgłaszać wszystkie wady w mieszkaniu albo w domu tak, aby również deweloper czytaj więcej »

Taśmy pakowe RZESZóW

Brązowa taśma do pakowania

Jedną z najpopularniejszych taśm do pakowania jest ta, którą producent wypuszcza na rynku w kolorze brązowym. To uniwersalny kolor, który daje nam możliwość zakrywania na pudełku pozostałości po inn czytaj więcej »

fotobudka wesele

Niesamowita atrakcja weselna

Chodząc po weselach można powiedzieć ze wszystko widzieliśmy i nic nie jest wstanie nas zaskoczyć. Były skoki spadochronowe, fontanny z czekolady, znane zespoły, pokazy fajerwerków. To wszystko już by czytaj więcej »

nietypowe atrakcje weselne

Fotobudka to inaczej uśmiechnij się

Czasami zastanawiamy się na tym jak uświetnić jakąś uroczystość. Nie jest to proste zadanie, biorąc pod uwagę fakt, że dziś za pieniądze można mieć wszystko. Jak to mówią do wyboru do koloru. Ostatnio czytaj więcej »

WYCENA dzieł Sztuki

Cena dzieła sztuki. Skąd się bierze?

W dzisiejszym tekście porozmawiamy na temat tego skąd się bierze cena sztuki. Wiele osób nie wie jak wygląda i najwyższy czas to zmienić. Przynajmniej tak wszystko wygląda z mojej perspektywy. Otóż, czytaj więcej »

garażE blaszane LUBUSKIE

Lubuskie oraz garaże blaszane

Dzisiejszy tekst odnosić się będzie do garaży blaszanych oraz województwa Lubuskiego. Województwo Lubuskie jest województwem, w którym mamy najlepsze garaże blaszane. Zdaje sobie sprawę, że to może b czytaj więcej »

nOCLEGI W górach

Decyzja dotycząca noclegu w górach

Decyzja dotycząca noclegu w górach może być tylko i wyłącznie jedna. Jak się zapewne domyślają Państwo, mam na myśli . Uważam, że noclegi w górach to jest najzwyczajniej w świecie coś pięknego, coś c czytaj więcej »

 

Wady w mieszkaniu

odbiór mieszkania

Nie zawsze jesteśmy tego świadomi, ale niekoniecznie odebranie mieszkania musi przebiegać wzorcowo. Pamiętajmy jednak, aby zgłaszać wszystkie wady w mieszkaniu albo w domu tak, aby również deweloper mógł być przygotowany do reakcji formalnej. Jak przewidują przepisy deweloper, a więc przedsiębiorca który przygotowuje dla nas odbiór mieszkania oraz całą nieruchomość, i stara się zrealizować to zgodnie z planem nie może samodzielnie dokonać takiego odbioru. Musi być np. obecny przedstawiciel albo sam klient, który ma odebrać mieszkanie. Tak więc w obecności konsumenta albo jego pełnomocnika będzie sporządzony odpowiedni protokół odbioru. W tym właśnie dokumencie powinny być zgłoszone wszystkie ewentualne wady, a więc nasze pretensje do stanu technicznego nieruchomości. Jeżeli to jest pierwsza taka sytuacja w naszym życiu to oczywiście możemy nawet nie wiedzieć, czego się spodziewać. W efekcie nie będziemy mieli zielonego pojęcia o ewentualnych problemach z sufitami albo ścianami czy też może z posadzką. Można się jednak przygotować i to całkiem skutecznie, analizując np. wszystkie ważne przepisy budowlane oraz architektoniczne, które będą istotne dla klienta, ale również dla dewelopera. Taki wykonawca ma np. 14 dni na to, aby konsument miał doręczone oświadczenie o uznaniu wad. To samo będzie dotyczyć pisma, które będzie zawierać odmowę uznania usterek jednocześnie, wskazując tam konkretne przyczyny.

Poza tym, jeżeli uzna takie wady to ma w miesiąc czasu od podpisania protokołu, aby te wady zlikwidować. Tak mniej więcej po względem formalnym będzie wyglądać z grubsza odbiór mieszkania. Jest także pewne pole manewru te dla dewelopera, który np. nie był w stanie z różnych powodów usunąć we wskazanym terminie tych usterek. Wówczas musi być wskazany inny termin i podane równocześnie powody, dla których doszło do opóźnienia w pracach remontowych. W tej sytuacji musimy się zorientować trochę w przepisach takich jak ustawa deweloperska, ale także przepisy kodeksu cywilnego o rękojmi. Wtedy będziemy przygotowani. Skuteczność odbioru mieszkania to świadomość konsumenta co do tego, jakie prawa mu przysługują oraz jakimi konkretnie przepisami będzie się kierować deweloper.

dobry odbiór mieszkania

Nie wszyscy tacy wykonawcy są oczywiście uczciwi i mogą starać się ograniczać swoją odpowiedzialność w zakresie rękojmi. Musimy, więc pamiętać, że absolutnie deweloper nie ma prawa ograniczenia ani wyłączenia odpowiedzialności. Może chodzić właśnie o prawo do odstąpienia od umowy w razie ujawnienia wad istotnych dla konstrukcji budynku. Deweloper może się starać wyłączyć takie prawo, ale nie ma absolutnie takiej możliwości. Poza tym w swoich dokumentach może wskazać, że ma prawo do ograniczenia możliwości reklamowania ujawnionych wad albo skracać terminy rękojmi. Niektórzy nieuczciwi deweloperzy wybiórczo określają wady co też jest zabronione. Widzimy, więc wyraźnie, że trzeba trzymać rękę na pulsie. Nie bez powodu różni konsumenci udają się na odbiór mieszkania właśnie z jakimś doświadczonym rzeczoznawcą albo przynajmniej znajomym budowlańcem.